ATF750LVC-15SC
Category : Integrated Circuits (ICs) Embedded CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Number of Macrocells : 10
Product Status : Obsolete
Digi-Key Programmable : Verified
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tube
Series : ATF750LVC
Supplier Device Package : 24-SO
Voltage Supply - Internal : 3V ~ 5.25V
Mfr : Microchip Technology
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C (TA)
Programmable Type : EE PLD
Package / Case : 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)